Meldplicht en nadere regels plaatsen bouwmateriaal en/of bouwmaterieel
Geplaatst op vrijdag 24 april 2026
Ga je verbouwen en wil je tijdelijk een voorwerp op de weg en/of openbare plaats zetten? Het is belangrijk dat je minstens 10 werkdagen van tevoren een melding maakt bij de gemeente. Je kunt de melding indienen via de website waalre.nl/stappenplanverbouwen, en klik op ‘stap 6’. Hier lees je ook wat de regels zijn. Naast het maken van een melding is het belangrijk dat je je aan deze regels houdt.
Voorbeelden van bouwmateriaal en bouwmaterieel waarvoor je een melding moet doen
- Container
- Hoogwerker
- Hijskraan
- (Rol)steiger
- (Bouw)lift
- Mobiele toilet (Dixi)
- Bouwkeet
- Bouwhek
- Big bag transportzak gevuld met zand, grind, grond, etc.
- Hoop zand, grind, grond, tegels, pallets, etc.
Op de website vind je ook informatie of je wel of niet een vergunning moet aanvragen voordat je kunt beginnen met de verbouwing.
Nieuwsarchief
- Bekijk oudere nieuwsberichten in het webarchief. Via de kalender aan de linkerkant kunt u een andere datum bekijken.
- Om RSS-feeds te kunnen lezen, heeft u een RSS-reader nodig. Via een RSS-reader kunt u zich dan abonneren op onze feed. U vindt hier ons nieuwsarchief in RSS.
