Wat moet je doen met kapotte opblaasbare zwembadjes en luchtbedden?

Geplaatst op dinsdag 22 juli 2025

Tijdens zonnige dagen zijn ze niet weg te denken: luchtbedden, opblaasbare zwembadjes en strandballen. Ze zorgen voor plezier op het strand, in de tuin of bij het zwembad. Maar wat als ze lek raken of niet meer bruikbaar zijn?

Kapot? Gooi het in de grijze container

Hoewel ze van plastic zijn, horen kapotte opblaasartikelen niet in de PMD-zak. PMD staat voor Plastic, Metaal en Drankkartons. Denk aan lege shampooflessen of plastic zakken van groente, brood of koekjes. Opblaasbare producten vallen hier niet onder. Het zijn geen verpakkingen en kunnen zelfs storingen veroorzaken in de recyclinginstallatie. Zit er veel verkeerd afval in de PMD-zak? Dan kan (een deel van) het PMD worden afgekeurd en verbrand. Zonde van de grondstoffen die we anders opnieuw kunnen gebruiken. Gooi versleten opblaasartikelen dus bij het restafval in de grijze container.

Geef het een tweede kans

Voordat je iets weggooit, kijk of je het nog kunt repareren. Een klein gaatje is vaak makkelijk te plakken. Zo gaat je opblaasartikel nog een ronde mee. Dat is niet alleen goed voor je portemonnee, maar ook voor het milieu.

Meer weten over afvalinzameling? Kijk op afvalkalender.waalre.nl.

Meer nieuws


Nieuwsarchief

  • Bekijk oudere nieuwsberichten in het webarchief. Via de kalender aan de linkerkant kunt u een andere datum bekijken.
  • Om RSS-feeds te kunnen lezen, heeft u een RSS-reader nodig. Via een RSS-reader kunt u zich dan abonneren op onze feed. U vindt hier ons nieuwsarchief in RSS.